Vojenské letouny - 1. sv válka - 1:72

Výrobcovia / značky

Navštívené produkty

BOIKIDO

Newsletter

Zobraziť v plnej veľkosti

Gift Set lietadlo A50177 - Fokker EII / BE2C Dog Fight Double (1:72)

CF_30-A50177

Model lietadla na zlepenie

Viac detailov

21,95 €

Modely lietadiel na zlepenie. Veľkosť: 1:72; 10 cm a 11,5 cm. Balenie obsahuje: 88 dielikov na zlepenie, lepidlo, 2 štetce a 8 farbičiek.

Informácie o originálu:
Lietadlo Fokker 'Eindecker' (v preklade jednoplošník) bol prvým čisto účelovo navrhnutým nemeckým stíhacím lietadlom prvej svetovej vojny. Eindecker, osadený vôbec prvýkrát spoľahlivým synchronizátory streľby, vďaka ktorému mohol guľomet lietadla strieľať cez okruh vrtule, dokázal ľahko zostreliť všetky pomalá a zraniteľná prieskumná lietadla Spojencov tejto doby.
Séria lietadiel RAF BE2 slúžila v priebehu prvej svetovej vojny. Jednalo sa o veľmi dobre vyvážená a ľahko ovládateľná lietadlá, ktoré sa výborne hodila pre prieskumné misie. Ich stabilita a nízka rýchlosť, vďaka ktorým tak vynikala v robení fotografií nepriateľských zákopov, je však proti nemeckým stíhacím lietadlám urobila veľmi zraniteľnými, obzvlášť potom od polovice roku 1915, kedy nastúpil do boja tiež Fokker Eindecker. Ich straty boli tak vysoké, že si BE2c získal smolnú prezývku 'Fokker Fodder' čiže, žrádlo pre Fokker 'a obdobie od polovice roka 1915 do začiatku 1916 vstúpilo v Británii vo známosť pod označením' Fokker Scourge 'čiže, Fokker záhuba'.

Obsah balenia:
8 x akrylová farba
2 x štetec
1 x lepidlo

Detaily modelu:
Mierka: 1:72
Počet dielov: 88
Dĺžka: 100 a 115 mm
Rozpätie krídel: 140 a 156 mm
Obtiažnosť: 2
Body Flying Hours: 2

Darčekové sady Airfix sú ideálne pre skúsenejších modelárov. Súčasťou balenia je všetko, čo potrebujete, teda lepidlo, akrylové farby i štetca.

Doporučené pre deti od 8 rokov.

Pozor! Nevhodné pre deti do 8 rokov. Deti môžu výrobok používať iba pod dohľadom dospelej osoby.

Akrylová farba pre modelárov HUMBROL Acrylic
Návod na použitie: Vodou riediteľná akrylová farba. Pred použitím farbu dobre premiešajte. Nanášajte štetcom priamo z plechovky. Pri použití airbrush narieďte vhodným riedidlom, ako je napríklad voda. Dve tenké vrstvy sú lepšie ako jedna silnejší. Obvyklý pomer pri riedení je 2: 1 v prospech farby. Nehorľavá bázy, rýchlo zasychá, 1-2 hodiny do úplného zaschnutia, v prípade lesklých a kovových náterov o niečo dlhšie. V prípade potreby zrieďte vodou. Použitím nevhodného riedidla sa môže farba zničiť! Štetec a pomôcky ihneď po použití vypláchnite vodou. Nádobku po použití pevne uzavrite. Po otvorení spotrebujte čo najskôr, farba prístupom vzduchu zasychá. Chráňte pred mrazom. Obsahuje konzervačné činidlá 5 Chlór-2-metyl-2H-izotiazol-3-one, 2-metyl-2H-izotiazol-3-one (3: 1), 2- Phenoxyethanol.
Upozornenie: Uchovávajte mimo dosahu detí. Pozor! Nevhodné pre deti do 8 rokov. Deti môžu výrobok používať iba pod dohľadom dospelej osoby.

Poly Cement (5 ml)
Lepidlo na báze rozpúšťadla, ktoré je vhodné výhradne pre lepenie modelov.
Návod na použitie: Používajte na bežné plasty používané pri výrobe modelov vrátane polystyrénu a ABS. Lepené plochy k sebe pritlačte miernym tlakom kým nedrží. Spoj schne 10-20 minút, dokonale vytvrdne za 1 hodinu. Prečítajte a uschovajte.
Varovanie! Horľavá kvapalina a pary. Môže spôsobiť ospalosť alebo závraty. Opakovaná expozícia môže spôsobiť vysušenie alebo popraskanie kože. Uchovávajte mimo dosahu detí. Zabráňte vdychovaniu pár. PO VDÝCHNUTÍ: Presuňte osobu na čerstvý vzduch a nechajte ju v polohe uľahčujúce dýchanie. Skladujte na dobre vetranom mieste. Uchovávajte nádobu tesne uzavretú.
Pozor! Nevhodné pre deti do 8 rokov. Deti môžu výrobok používať iba pod dohľadom dospelej osoby.

Top